Премиер
Правителство
Информация
Документи
Връзки
   
Документи Биография В Медиите
Сектори Биографии Събития В Медиите Граждански борд за свободни и прозрачни избори
Водещите Новини Новини За България
Заседания Решенията Накратко Система за Правна Информация Плащания в СЕБРА
Интернет Връзки Обществени поръчки до 1.10.2014 Профил на купувача Търгове
image      
 image  Карта на сайта
търсене:  
 trans.gif18.08.2017

»начало »информация »за българия

  Информация

СИСТЕМА ЗА ПРАВНА ИНФОРМАЦИЯ НА МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ

Тук свободно може да намерите всички постановления, разпореждания и решения, одобрявани от правителствата на Република България от 1990 г. до сега

image

 
07.10.09_baner_SEV.jpg
 


image

СОЛВИТ е услуга за разрешаване на презгранични проблеми във вътрешния пазар на ЕС.

 

 

АДМИНИСТРАТИВЕН РЕГИСТЪР

 
За България
Министър-председателите на България
28 Юли 2009
 
ТОДОР БУРМОВ
 
 5 юли 1879 г. - 24 ноември 1879 г.

 
МИТРОПОЛИТ КЛИМЕНТ
 
 24 ноември 1879 г. - 24 март 1880 г.
9 август 1886 г. - 12 август 1886 г. 

 
ДРАГАН ЦАНКОВ
 
 24 март 1880 г. - 28 ноември 1880 г.
7 септември 1883 г. - 29 юни 1884 г. 

 
ПЕТКО КАРАВЕЛОВ
 
 28 ноември 1880 г. - 27 април 1881 г.
29 юни 1884 г. - 9 август 1886 г.
12 август 1886 г. - 16 август 1886 г.
20 февруари 1901 г. - 22 декември 1901 г.

 
ГЕН. КАЗИМИР ЕРНРОТ
 
 27 април 1881 г. - 1 юли 1881 г. 

 
ГЕН. ЛЕОНИД СОБОЛЕВ
 
 23 юни 1882 г. - 7 септември 1883 г. 

 
Д-Р ВАСИЛ РАДОСЛАВОВ
 
 16 август 1886 г. - 28 юни 1887 г.
4 юли 1913 г. - 20 декември 1913 г.
23 декември 1913 г. - 21 юни 1918 г.

 
Д-Р КОНСТАНТИН СТОИЛОВ
 
 28 юни 1887 г. - 20 август 1887 г.
19 май 1894 г. - 9 декември 1894 г.
9 декември 1894 г. - 18 януари 1899 г.

 
СТЕФАН СТАМБОЛОВ
 
 20 август 1887 г. - 19 май 1894 г. 

 
ДИМИТЬР ГРЕКОВ
 
 18 януари 1899 г. - 1 октомври 1899 г. 

 
ТОДОР ИВАНЧОВ
 
 1 октомври 1899 г. - 27 ноември 1900 г.
27 ноември 1900 г. - 12 януари 1901 г. 

 
ГЕН. РАЧО ПЕТРОВ
 
 12 януари 1901 г. - 20 февруари 1901 г.
6 май 1903 г. - 23 октомври 1906 г. 

 
Д-Р СТОЯН ДАНЕВ
 
 22 декември 1901 г. - 6 май 1903 г.
1 юни 1913 г. - 4 юли 1913 г. 

 
ДИМИТЬР ПЕТКОВ
 
 23 октомври 1906 г. - 26 февруари 1907 г. 

 
Д-Р ДИМИТЬР СТАНЧОВ
 
 27 февруари 1907 г. - 3 март 1907 г. 

 
ПЕТЬР ГУДЕВ
 
 3 март 1907 г. - 16 януари 1908 г. 

 
АЛЕКСАНДЬР МАЛИНОВ
 
 16 януари 1908 г. - 5 септември 1910 г.
5 септември 1910 г. - 16 март 1911 г.
21 юни 1918 г. - 17 октом6ри 1918 г.
17 октомври 1918 г. - 27 ноември 1918 г.
29 юни 1931 г. - 12 октомври 1931 г. 

 
ИВАН ЕВСТР. ГЕШОВ
 
 16 март 1911 г. - 1 юни 1913 г. 

 
ТЕОДОР ТЕОДОРОВ
 
 28 ноември 1918 г. - 7 май 1919 г.
8 май 1919 г. - 6 октомври 1919 г. 

 
АЛЕКСАНДЬР СТАМБОЛИЙСКИ
 
 7 октомври 1919 г. - 9 юни 1923 г. 

 
АЛЕКСАНДЬР ЦАНКОВ
 
 9 юни 1923 г. - 22 септември 1923 г.
22 септември 1923 г. - 4 януари 1926 г. 

 
АНДРЕЙ ЛЯПЧЕВ
 
 4 януари 1926 г. - 12 септември 1928 г.
12 септември 1928 г. - 15 май 1930 г.
15 май 1930 г. - 29 юни 1931 г. 

 
НИКОЛА МУШАНОВ
 
 12 октомври 1931 г. - 7 септември 1932 г.
7 септември 1932 г. - 31 декември 1932 г.
31 декември 1932 г. - 19 май 1934 г. 

 
КИМОН ГЕОРГИЕВ
 
 19 май 1934 г. - 22 януари 1935 г.
9 септември 1944 г. - 31 май 1946 г.
31 март 1946 г. - 23 ноември 1946 г. 

 
ГЕН. ПЕНЧО ЗЛАТЕВ
 
 22 януари 1935 г. - 21 април 1935 г. 

 
АНДРЕЙ ТОШЕВ
 
 21 април 1935 г. - 23 ноември 1935 г. 

 
ГЕОРГИ КЬОСЕИВАНОВ
 
 23 ноември 1935 г. - 4 юли 1936 г.
4 юли 1936 г. - 14 ноември 1938 г.
14 ноември 1938 г. - 24 октомври 1939 г.
24 октом6ри 1939 г. - 16 февруари 1940 г. 

 
БОГДАН ФИЛОВ
 
 16 февруари 1940 г. - 11 април 1942 г.
12 април 1942 г. - 14 септември 1943 г. 

 
ДОБРИ БОЖИЛОВ
 
 14 септември 1943 г. - 1 юни 1944 г. 

 
ИВАН БАГРЯНОВ
 
 1 юни 1944 г. - 2 септември 1944 г. 

 
КОНСТАНТИН МУРАВИЕВ
 
 2 септември 1944 г. - 9 септември 1944 г. 

 
ГЕОРГИ ДИМИТРОВ
 
 23 ноември 1946 г. - 11 декември 1947 г.
11 декември 1947 г. - 2 юли 1949 г. 

 
ВАСИЛ КОЛАРОВ
 
 20 юли 1949 г. - 20 януари 1950 г.
20 януари 1950 г. - 23 януари 1950 г. 

 
ВЪЛКО ЧЕРВЕНКОВ
 
 3 февруари 1950 г. - 16 януари 1954 г.
16 януари 1954 г. - 18 април 1956 г. 

 
АНТОН ЮГОВ
 
 18 април 1956 г. - 15 януари 1958 г.
15 януари 1958 г. - 17 март 1962 г.
17 март 1962 г. - 27 ноември 1962 г. 

 
ТОДОР ЖИВКОВ
 
 27 ноември 1962 г. - 12 март 1966 г.
12 март 1966 г. - 9 юли 1971 г. 

 
СТАНКО ТОДОРОВ
 
 9 юли 1971 г. - 15 юни 1976 г.
7 юни 1976 г. - 18 юни 1981 г. 

 
ГРИША ФИЛИПОВ
 
 18 юни 1981 г. - 24 март 1986 г. 

 
ГЕОРГИ АТАНАСОВ
 
 24 март 1986 г. - 19 юни 1986 г.
19 юни 1986 г. - 3 февруари 1990 г. 

 
АНДРЕЙ ЛУКАНОВ
 
 8 февруари 1990 г. - 22 септември 1990 г.
22 септември 1990 г. - 19 декември 1990 г. 

 
ДИМИТЬР ПОПОВ
 
 20 декември 1990 г. - 7 ноември 1991 г. 

 
ФИЛИП ДИМИТРОВ
 
 8 ноември 1991 г. - 29 декември 1992 г. 

 
ЛЮБЕН БЕРОВ
 
 30 декември 1992 г. - 17 октомври 1994 г. 

 
РЕНЕТА ИНДЖОВА
 
 17 октомври 1994 г. - 24 януари 1995 г. 

 
ЖАН ВИДЕНОВ
 
 25 януари 1995 г. - 11 февруари 1997 г. 

 
СТЕФАН СОФИЯНСКИ
 
 12 февруари 1997 г. - 20 май 1997 г. 

 
ИВАН КОСТОВ
 
 21 май 1997 г. - 24 юли 2001 г.
 
 
 

image
  СИМЕОН САКСКОБУРГГОТСКИ

 
24 юли 2001 г.. - 17 август 2005 г.


 
stanishev.jpg 
 СЕРГЕЙ СТАНИШЕВ

 
17 август 2005 г. - 27 юли 2009 г.

  архив>>

boikoborissov.jpg


БОЙКО БОРИСОВ

 
27 юли 2009 г. - 13 март 2013

 архив>>

 
За България
Обща Информация
22 Септември 2005
trans.gif
Национални символи - знаме, герб, химн
22 Септември 2005
trans.gif
Конституция на Република България
22 Септември 2005
trans.gif
Oфициални празници в България
22 Септември 2005
trans.gif
История
21 Септември 2005
trans.gif
АИС за управление на регулирането на инвестиционния процес - Е-услуги
15 Март 2016
trans.gif
Правителство
Бойко Борисов

Министър-председател

 
Томислав Дончев

Заместник министър-председател

 
Валери Симеонов

Заместник министър-председател по икономическата и демографската политика

 
Красимир Каракачанов

Заместник министър-председател по обществения ред и сигурността и министър на отбраната

 
Екатерина Захариева

Заместник министър-председател по правосъдната реформа и министър на външните работи

 
Владислав Горанов

Министър на финансите

 
Валентин Радев

Министър на вътрешните работи

 
Николай Нанков

Министър на регионалното развитие и благоустройството

 
Бисер Петков

Министър на труда и социалната политика

 
Цецка Цачева

Министър на правосъдието

 
Красимир Вълчев

Министър на образованието и науката

 
Николай Петров

Министър на здравеопазването

 
Лиляна Павлова

Министър за Българското председателство на Съвета на ЕС 2018

 
Боил Банов

Министър на културата

 
Нено Димов

Министър на околната среда и водите

 
Румен Порожанов

Министър на земеделието, храните и горите

 
Ивайло Московски

Министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията

 
Емил Караниколов

Министър на икономиката

 
Теменужка Петкова

Министър на енергетиката

 
Николина Ангелкова

Министър на туризма

 
Красен Кралев

Министър на младежта и спорта

 

(c) Министерски Съвет на Република България
1594 София бул. “Дондуков” №1 - тел. централа (+359 2) 940 29 99
Правителствена Информационна Служба
тел.: (+359 2) 940 27 70 факс: (+359 2) 980 21 01
е-mail: GIS@government.bg

RSS: Новини, Събития, Решения