A-   A+
EN

Дневен ред на заседанието на Министерския съвет на 14.02.2018 г.

14.02.2018

ВИЖТЕ РЕШЕНИЯТА НАКРАТКО

 

 

МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
П Р Е С С Л У Ж Б А
 

Одобрено е правителственото становище по конституционно дело №13/2017

Правителството одобри становище по конституционно дело №13 за 2017 г. Делото е образувано по искане на Пленума на ВАС за тълкуване на чл. 125, ал. 2 от Конституцията на Република България – дали разпоредбата задължава ВАС да се произнася по спорове за законността на актовете на Министерския съвет и на министрите като първа инстанция.

В становището на МС се излагат мотиви, според които по силата на прякото действие на конституционната разпоредба на чл. 125, ал. 2 единствено компетентният да решава по същество спорове за законност на актовете на МС и на министрите е ВАС, което го задължава да се произнася и като първа инстанция по тези дела в рамките на предвидената от законодателството двуинстанционност на административното правосъдие.

 

 

Проф. Темелков и проф. Гайдарски са предложени за удостояване с орден „Св. Св. Кирил и Методий“

Правителството предлага на Президента на Република България да издаде укази за награждаване на проф. д-р Темелко Темелков и на проф. д-р Радослав Гайдарски с орден „Св. Св. Кирил и Методий“ – огърлие, за значимия им принос в областта на медицинската наука в България.

Проф. Темелков, д.м.н. е роден през 1937 г. Завършва медицина във ВМИ – Варна, специализирал е в Русия, Австрия и Англия. Професионалната му кариера започва като ординатор-хирург в Добрич и Варна. Хабилитиран е като доцент през 1981 г. и като професор през 1987 г. От 1988 г. е завеждащ на Клиниката по колопроктология и ръководител на Катедрата по обща и оперативна хирургия на ВМИ - Варна.

Основните му научни разработки са в областта на стомашно-чревната, гнойно-септичната, онкологичната и лапароскопската хирургия и колопроктологията. Редактор и автор е на научни статии в специализирани медицински издания. Като ректор на Медицинския университет във Варна е удостоен с Международна златна и сребърна награда за качество 2002 в Мексико и е избран за пълноправен член на Асоциацията на европейските университети. Избран е за почетен член на Българското хирургично дружество, член е на Европейското дружество по хирургия, Международния колеж на хирурзите и Световната университетска организация на колоректалните хирурзи. Удостояван е със званието „Медик на годината – Варна“ (2006) и „Лекар на България“ (2009).

Проф. Гайдарски е роден през 1937 г. Завършва Медицинската академия в София. Професионалната му кариера започва в Окръжна болница – Видин, където последователно преминава ординаторските степен, а в периода 1969-1972 г. е заместник главен лекар по лечебната част. След конкурс е избран за асистент в катедрата по хирургически болести в МА – София, професор е от 1990 г.

Проф. Радослав Гайдарски е автор на множество научни публикации и е сред малкото български хирурзи с признати рационализации на оперативни техники, използвани в ежедневната практика при операциите на черния дроб, жлъчните пътища, панкреаса и стомашно-чревния тракт. Учител е на три поколения млади хирурзи. Над 30 години е председател на комисия за държавни изпити по хирургия на студенти и специализанти. Носител е на високи призове и отличия за професионално развитие и постижения, сред които „Лекар на годината“, „Лекар на България“, орден „Стара планина“.

 

 

Регламентира се възможността за използване на автобусен транспорт при превоз на делегациите по време на Българското председателство на Съвета на ЕС

Министерският съвет одобри възможността за използване на автобусен транспорт за трансфера на ръководителите на делегации и придружаващите ги делегати между Националния дворец на културата, хотелите за настаняване и локациите за други официални събития от най-високо ниво от календара на Българското председателство на Съвета на Европейския съюз.

Това е широко прилагана практика при формати с подобен характер и при необходимост от групово придвижване на всички участници от и до конкретна локация. При нея се спазват идентични мерки за осигуряване безопасността на участниците и физически контрол върху транспортните средства, както и при транспорта с автомобили.

С предприемането на тези организационни мерки се цели облекчаване на пътното движение в столицата и осигуряване на безопасни условия за транспортиране на делегатите, както и за участниците в движението в столицата.

Прилагането на Единната национална стратегия за повишаване на събираемостта на приходите ще продължи и през 2018 г.

Правителството удължи срока на прилагане на Единната национална стратегия за повишаване на събираемостта на приходите, справяне със сенчестата икономика и намаляване на разходите за спазване на законодателството 2015-2017 г. и одобри план за действие към нея за 2018 г.

Стратегията беше разработена през 2015 г. във връзка с три поредни специфични препоръки за страната ни в областта на данъчното облагане, които се отнасят до две основни предизвикателства – високи разходи, свързани с изпълнението на данъчните задължения, и липса на цялостна, широкообхватна стратегия за спазване на данъчното законодателство. Основната заложена цел беше да се подобри спазването на законодателството, да се защити фискалната стабилност на страната и да се осигури равнопоставеност и конкурентоспособност на всички икономически субекти. Стратегията съдържа мерки и дейности, които да доведат до увеличаване на приходите от данъци, осигурителни вноски и такси чрез по-висока ефективност при тяхното администриране и предотвратяване на възможностите за укриването им, както и чрез стимулиране на доброволното изпълнение.

Със стратегията се въведе добрата практика на единен междуинституционален подход за координация и тясно оперативно сътрудничество между компетентните национални институции в областта на приходите, разработи се система от индикатори за мониторинг и оценка, които са с конкретни срокове за изпълнение и отговорни институции.

Със специфична препоръка на Съвета на ЕС от юли 2017 г. се препоръчва страната ни да продължи да подобрява събирането на данъците и спазването на данъчното законодателство, включително чрез цялостен пакет от мерки за периода след 2017 г. Предвид тази препоръка и отчетените до момента положителни резултати от прилагане на мерките към стратегията, правителството прие действието на този документ да се удължи с още една година и одобри план с конкретни дейности за изпълнение през 2018 година.

 

 

Правителството разреши продажба на активи на МБАЛ „Д-р Тота Венкова“

Министерският съвет разреши продажбата на недвижими имоти, собственост на Многопрофилната болница за активно лечение „Д-р Тота Венкова“ АД, Габрово.

Имотите, за които се отнася решението, са известни като „Старопиталище на Пенчо Семов с прилежащия му парк“. Те не се използват за лечебна или друга спомагателна дейност, но изискват значителни средства за поддръжка и ремонт, с каквито дружеството не разполага. Теренът се намира на бул. „Трети март“ №51 и е с площ 6 дка, с три построени в него сгради.

Продажбата ще се извърши чрез търг при начална цена не по-ниска от определената от независим лицензиран оценител. Паричният ресурс, получен от нея, ще остане изцяло в лечебното заведение и ще се използва за инвестиции, пряко свързани с медицинската дейност.

Многопрофилната болница в Габрово е акционерно дружество със смесено държавно и общинско участие, като държавата притежава 90,36 на сто от капитала..

 

 

За ратификация е предложено присъединяването на България към Международната хидрографска организация

Правителството одобри подписаната през 1967 г. Конвенция за Международната хидрографска организация (МХО) и предлага на Народното събрание да я ратифицира.

Присъединяването на страната ни към МХО създава условия за осигуряване безопасността на корабоплаването в морските пространства на страната ни чрез развиването на способности в областта на отбраната, свързани с хидрографията, картографията и опазването на морската среда. Организацията е сред водещите международни институции в тази сфера и работи в тясно сътрудничество с Международната морска организация, в която България членува от 1960 година.

Пълноправното членство в МХО дава право на глас при вземане на решения в организацията и достъп до пълния обем документи и данни, възможност за обучение на специалисти от ВМС в международни институции по одобрени от МХО програми, придобиване от Хидрографската служба на ВМС на сертификати за производство на морски карти и пособия по международните стандарти, участие по регионални проекти за осигуряване безопасността на корабоплаването.

 

Правителството одобри промените в Гьотеборгския протокол към Конвенцията за трансграничното замърсяване на въздуха

Правителството одобри измененията на Гьотеборгския протокол към Конвенцията на ООН от 1979 г. за трансгранично замърсяване на въздуха на далечни разстояния. С промените за всяка страна се определят нови задължения за намаляване на емисиите, които трябва да се спазват от 2020 г. За България те са: сяра (главно серен диоксид) - 78%, азотни оксиди - 41%, амоняк - 3%, летливи органични съединения, различни от метана - 21%, и фини прахови частици (с диаметър до 2,5µm) – 20%. За да се улесни спазването на тези процентни намаления, в приложенията към Гьотеборгския протокол са установени пределно допустими стойности за контролиране на изпусканите емисии на вредни вещества в атмосферния въздух от определени стационарни и нестационарни източници – основно от промишлеността, транспорта и селското стопанство.

Промените са записани в проекта на Закон за ратифициране на изменение на Протокола към Конвенцията за трансгранично замърсяване на въздуха на далечни разстояния за намаляване на подкиселяването, еутрофикацията и тропосферния озон (Гьотеборгски протокол). Одобреният от правителството документ ще бъде внесен за ратификация от Народното събрание.

Конвенцията е основната международноправна рамка, която регламентира сътрудничеството и мерките за ограничаване, постепенно намаляване и предотвратяване на замърсяването на въздуха с акцент върху трансграничното замърсяване на въздуха на далечни разстояния. Към днешна дата действието й е разширено с осем протокола. Ратифицирането на промените в Гьотеборгския протокол от България е допълнителен инструмент за осигуряване на високо ниво за защита на човешкото здраве и околната среда от въздействието на вредните емисии в атмосферния въздух.

 

 

Правителството одобри позициите на България за заседания на Съвета на ЕС

Правителството одобри позицията на България за участие в редовното заседание на Съвета по образование, младеж, култура и спорт на ЕС, което ще се проведе на 15 февруари в Брюксел. Съветът ще заседава във формат министри на образованието на държавите членки на ЕС. Предвидени са две точки за дебат – относно междинната оценка на програма „Еразъм+“ и бъдещи насоки за периода след 2020 г., както и по образователните аспекти от заключенията на Европейския съвет от декември 2017 г.

На заседанието на Съвета на ЕС по икономическите и финансовите въпроси, което ще се проведе на 20 февруари в Брюксел, се очаква министрите на финансите да приемат препоръка относно освобождаването от отговорност на Европейската комисия по изпълнението на бюджета на ЕС за 2016 г. и заключения по насоките за бюджета на ЕС за 2019 г. Министрите ще обсъдят и доклад на експертната работна група на високо ниво с препоръки относно устойчивите финанси.

Одобрена беше и позицията на България за заседанието на Съвета на ЕС по земеделие и рибарство, което ще се проведе на 19 февруари в Брюксел. Министрите ще обсъдят Съобщението на Комисията относно бъдещето на Общата селскостопанска политика след 2020 г. С цел структуриране на дискусията, Българското председателството е формулирало няколко насочващи въпроса, свързани с директните плащания и мерките, допринасящи за опазването на околната среда и климата, както и развитието на селските райони. В рамките на заседанието ще бъде проведена и дискусия на тема „Преразглеждане на стратегията на ЕС за биоикономиката и ролята на сектора на селското стопанство“.

 

 

Съвет „Общи въпроси“ по чл. 50 даде мандат за преговори по преходния период на излизането на Обединеното кралство от ЕС

Правителството се запозна с резултатите от проведени заседания на Съвета на Европейския съюз.

Съвет „Общи въпроси“ по чл. 50, който се проведе на 29 януари в Брюксел, прие с пълно единодушие мандат за водене на преговори за преходния период на оттеглянето на Обединеното кралство от Европейския съюз. В преговорите ЕС ще настоява Обединеното кралство да продължи да прилага правото на ЕС, да остане част от Митническия съюз и Единния пазар при зачитане на четирите свободи на движение и юрисдикцията на Съда на ЕС. В същото време Обединеното кралство следва да се изтегли от институциите на ЕС и няма да може да участва в процеса на вземане на решения. Мандатът определя 31 декември 2020 г. като краен срок за преходния период, което съвпада със срока на действие на актуалната Многогодишна финансова рамка на ЕС.

Неформално заседание на Съвета „Правосъдие и вътрешни работи“ беше проведено в София на 25 и 26 януари. На него беше постигнато съгласие за координация между Европейската прокуратура, Евроюст, ОЛАФ и Европол, без дублиране на функции. Въпросът беше поставен за обсъждане от Българското председателство на Съвета. Очаква се в следващите месеци Европейската комисия да представи проект на оперативни правила за работа на Комитета по избор на европейския главен прокурор и европейски прокурори, а през м. март да бъде сформирана експертна група, която да консултира Комисията по създаването и административното обслужване на Службата на Европейския прокурор. Министрите на правосъдието дискутираха също преработения регламент за признаване и изпълнение на решения по брачни въпроси, родителската отговорност и международното отвличане на деца, както и трансграничния достъп до електронни доказателства.

Министрите по земеделие и рибарство заседаваха в Брюксел на 29 януари. Те обмениха мнения по Съобщение на ЕК, в което е изложена визията й за Общата селскостопанска политика (ОСП) за периода след 2020 г. Министрите приветстваха предложението за увеличаване на сегашното ниво на субсидиарност, но в същото време изтъкнаха значението на опростяването и достатъчната гъвкавост за държавите-членки.

 

 

В община Аврен ще бъдат добивани на концесия индустриални материали

Правителството прие решение, с което определя „Темос-ГМ“ ЕООД за концесионер на добива на индустриални минерали – кварцови пясъци, от участъците „Север“ и „Запад“ на находище „Дервент“. Находището се намира в землищата на селата Юнак и Казашка река, община Аврен. Концесията се предоставя за срок от 35 години, като през този период дружеството ще вложи 882 хил. лв. в добива. Очакваните концесионни плащания са за близо 900 хил. лв. и ще постъпват в държавния бюджет и в бюджета на община Аврен.

Кабинетът прие и две решения за прекратяване на концесионни договори за добив на подземни богатства.

По предложение на концесионера, по взаимно съгласие ще бъде прекратен договорът със „Стоунс Къмпани БГ“ ООД за добив на риолити от находище „Витина-2“.

Договорът за добив на строителни материали от находище „До реката“ ще бъде прекратен едностранно от Министерския съвет. Причината е, че концесионерът – „Бекастрой“ ЕАД, не е представил програми и проекти за добива, отчети за действително добитите количества строителни материали, както и план за управление на минните отпадъци.

 

 

МОН ще изплати вноските за обучение на Марсело Илиев за втория и третия семестър на академичната 2017/2018 година

Правителството одобри изплащането чрез бюджета на Министерството на образованието и науката на 12 120 британски лири в левова равностойност за обучението на Марсело Илиев в Cambridge School of Visual & Performing Arts, Великобритания. Сумата представлява две вноски от по 6060 британски лири за втория и третия семестър от обучението му през академичната 2017/2018 година.

В периода 2015-2017 г. правителството одобри няколко плащания в размер на левовата равностойност на 32 030 британски лири, чрез бюджета на МОН, като вноски за настаняване в общежитие на Марсело Илиев в CATS College Cambridge за шестте семестъра от двугодишното му обучение и за първия семестър на обучението му в Cambridge School of Visual & Performing Arts.

За оказването на финансовата помощ от МОН за период от още две академични години Марсело Илиев поема ангажимент да участва в инициативи на министерството за насърчаване обхващането и задържането на деца и ученици в задължителна предучилищна и училищна възраст в образователната система. Чрез работа за и в рамките на етническата общност да участва в семинари, конференции, кръгли маси и други събития, като оказва подкрепа за личностно развитие на деца, срещащи трудности в обучението, и деца и ученици с изявени дарби, включително и от етническите малцинства.

 

 

Елеонора Лилова е определена за председател на ДАЗД

Правителството определи Елеонора Лилова за председател на Държавната агенция за закрила на детето.

Тя е магистър по педагогика и социология от СУ „Св. Климент Охридски“ и е защитила научна степен „доктор“ по управление на образованието в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

Новият председател на ДАЗД е висококвалифициран експерт и притежава дългогодишен опит като преподавател. През годините на кариерното й развитие е заемала различни длъжности – от начален учител до директор на училище. От 2012 г. е директор на СУ „Акад. Емилиян Станев“ в София.

 

С над 125 млн. лв. ще се финансира развитието на интегрирания градски транспорт в столицата

С над 125 млн. лв. ще се финансира развитието на интегрирания градски транспорт в София. Проектът включва рехабилитация на трамвайни линии, доставка на нови трамвайни мотриси и надграждане на интелигентната система за управление на трафика и съществуващата система за информация на пътниците в реално време.

Правителството прие решение, с което възлага на ръководителя на Управляващия орган на Оперативна програма ,.Региони в растеж“ 2014-2020 г. в МРРБ ще подпише договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ на Столична община. Той е на стойност 125 485 941,89 лв., като безвъзмездните европейски средства са 107 333 495 лв., а останалата част от сумата е съфинансиране със собствени средства на Столична община.

Предстои да започнат дейностите но рехабилитация на няколко трамвайни отсечки, включително линията по бул. „Цар Борис III“, и купуването на 13 нископодови, съчленени трамвайни мотриси.

Проектът цели насърчаване ползването на електротранспорта, като по този начин ще допринесе за решаване на проблемите в столицата, свързани с увеличаващия се трафик през деня, нарастващите задръствания, ниската скорост на придвижване, пътнотранспортни произшествия, високи концентрации на въглероден диоксид и други вредни емисии, шум и т.н.

 

 

Променя се Тарифата за таксите, които се събират от органите на държавния здравен контрол

Правителството прие промени в Тарифата за таксите, които се събират от органите на държавния здравен контрол и националните центрове по проблемите на общественото здраве. Таксите се събират за издаване на документи и извършване на услуги.

Отпада таксата за издаване на хигиенно заключение за дрогерия. Отпадат и таксите за предоставяне на информация за регистрационния статус на лекарствен продукт и за нежелани лекарствени реакции, защото информацията е публична и може да бъде проверена от заинтересованите лица. По този начин се намалява и административната тежест, свързана с получаване на информация за лекарствени продукти.

Въвеждат се нови и отпадат съществуващи такси за извършваните лабораторни анализи и дейности, поради настъпили промени в системата на здравеопазването и въвеждането на нови аналитични методи в дейността на лабораториите. Изменят се съществуващи и се въвеждат нови такси за предоставяне на административни услуги по издаване, изменение и подновяване на разрешение за пускане на пазара на биоциди и други услуги, свързани с тях.

 

 

В Бургас ще бъде изградено субрегионално техническо звено по проекта ,,BlackSea4Fish“

Правителството одобри проекта на споразумение между България и Организацията по прехрана и земеделие (ФАО) към ООН за изграждане на субрегионално техническо звено в Бургас по проекта ,,BlackSea4Fish“.

Проектът е от съществено значение за страната ни, защото е една от инициативите на Генералната комисия по рибарство за Средиземно море (ГКРСМ), насочена към подкрепа на устойчивото рибарство. Нейна основна цел е да се подпомогне сътрудничеството между страните от Черноморския регион.

Очаква се BlackSea4Fish да има съществен принос към подобряване на събирането на данни (биологични, икономически и научни) за риболова в Черно море. Проектът ще спомогне и за по-доброто сътрудничество в областта на научните и технически дейности, включително и сред националните институти на държавите от региона.

 

 

Правителството отпуска допълнителни средства за Постоянната делегация на България към НАТО

Правителството одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерството на външните работи в размер на 1 351 000 лв. Средствата са предвидени в централния бюджет за 2018 г. за преместване и техническо обезпечаване на офиса на Постоянната делегация на България към НАТО в новата сграда на организацията в Брюксел. С тях ще бъде осигурено необходимото оборудване с компютърна и комуникационна техника, изграждането на мрежи за обработка и обмен на информация, както и прилежащото обзавеждане.

Част от средствата са предназначени за реализирането на българския принос към постоянна арт колекция, която ще бъде експонирана в новата Главна квартира на Алианса.

 

 

Осигурява се прилагането на действащи европейски регламенти по отношение на храните за кърмачета и диетични храни

Правителството прие постановление, с което се изменят четири наредби – за изискванията към диетичните храни за специални медицински цели; за изискванията към състава, характеристиките и наименованията на храните за кърмачета и преходните храни; за изискванията към храните за нискоенергийни диети за намаляване на телесното тегло; за изискванията към храните на зърнена основа и към детските храни, предназначени за кърмачета и малки деца.

Промените се налагат поради необходимостта в националното законодателство да се осигури прилагането на действащо европейско законодателство и по-конкретно разпоредбите на Регламент (ЕС) №609/2013 относно храните, предназначени за кърмачета и малки деца, храните за специални медицински цели и заместителите на целодневния хранителен прием за регулиране на телесното тегло.

Основната промяна в нормативната уредба се състои в отпадане на термина „специално предназначение“ от 4-те групи храни, които продължават да бъдат регулирани по силата на Регламент (ЕС) № 609/2013. В допълнение се създава и възможност производителят или вносителят на диетични храни за специални медицински цели да подава уведомлението до МЗ за пускане на пазара на диетичната храна и по електронен път – мярка в изпълнение на програмата на правителството за намаляване на административната тежест върху бизнеса.

 

 

Удължава се срокът за подаване на документи за преразглеждане на комплексните разрешителни

Правителството прие промени в Наредбата за условията и реда за издаване на комплексни разрешителни. С тях от шест на девет месеца се удължава срокът за подаване на документите за преразглеждане на комплексните разрешителни след публикуване на решения за заключения за най-добри налични техники.

Сегашният срок за подаване на документите за преразглеждане на комплексните разрешителни след публикуване на решенията за заключения е преценен като недостатъчен за операторите на инсталации да подготвят и представят на компетентния орган необходимата документация. С удължаването му на тях се дава възможност да подготвят и предоставят пълния обем от информация, чака че да се избегне забавянето на процедурите по преразглеждане.

 

 

 

Заседание на Министерския съвет на 14.02.2018 г.

  

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА СТАНОВИЩЕ НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ПО КОНСТИТУЦИОННО ДЕЛО №13 ЗА 2017 Г.

Внася: министър-председателят

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕ ДО ПРЕЗИДЕНТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА ИЗДАВАНЕ НА УКАЗ ЗА НАГРАЖДАВАНЕ НА ТЕМЕЛКО ТЕМЕЛКОВ С ОРДЕН „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ“ ОГЪРЛИЕ

Внася: министърът на здравеопазването

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ПЕДЛОЖЕНИЕ ДО ПРЕЗИДЕНТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА ИЗДАВАНЕ НА УКАЗ ЗА НАГРАЖДАВАНЕ НА РАДОСЛАВ ГАЙДАРСКИ С ОРДЕН „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ“ ОГЪРЛИЕ

Внася: министърът на здравеопазването

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ДОПЪЛНЕНИЕ НА РЕШЕНИЕ №439 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 2017 Г. ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА НАСОКИ ЗА ПЛАНИРАНЕ И ОРГАНИЗИРАНЕ НА СЪБИТИЯТА, КОИТО ЩЕ СЕ ПРОВЕДАТ В БЪЛГАРИЯ ПО ВРЕМЕ НА БЪЛГАРСКОТО ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ ПРЕЗ 2018 Г.

Внася: министърът за Българското председателство на Съвета на Европейския съюз 2018

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ОДОБРЯВАНЕ ПРИЛАГАНЕТО ПРЕЗ 2018 Г. НА ЕДИННАТА НАЦИОНАЛНА СТРАТЕГИЯ ЗА ПОВИШАВАНЕ СЪБИРАЕМОСТТА НА ПРИХОДИТЕ, СПРАВЯНЕ СЪС СЕНЧЕСТАТА ИКОНОМИКА И НАМАЛАВЯНЕ НА РАЗХОДИТЕ ЗА СПАЗВАНЕ НА ЗАКОНОДАТЕЛСТВОТО 2015-2017 Г. И ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ КЪМ НЕЯ

Внася: министърът на финансите

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ДАВАНЕ НА СЪГЛАСИЕ ЗА ПРОДАЖБА НА ОБОСОБЕНА ЧАСТ ОТ ЛЕЧЕБНО ЗАВЕДЕНИЕ – НЕДВИЖИМИ ИМОТИ, СОБСТВЕНОСТ НА „МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ „Д-Р ТОТА ВЕНКОВА“ АД – ГАБРОВО

Внася: министърът на здравеопазването

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕ ДО НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ ЗА РАТИФИЦИРАНЕ НА КОНВЕНЦИЯТА ЗА МЕЖДУНАРОДНАТА ХИДРОГРАФСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Внася: заместник министър-председателят по обществения ред и сигурността и министър на отбраната

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕ ДО НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ ЗА РАТИФИЦИРАНЕ НА ИЗМЕНЕНИЕТО НА ПРОТОКОЛА КЪМ КОНВЕНЦИЯТА ОТ 1979 Г. ЗА ТРАНСГРАНИЧНОТО ЗАМЪРСЯВАНЕ НА ВЪЗДУХА НА ДАЛЕЧНИ РАЗСТОЯНИЯ ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА ПОДКИСЕЛЯВАНЕТО, ЕУТРОФИКАЦИЯТА И ТРОПОСФЕРНИЯ ОЗОН (ГЬОТЕБОРГСКИ ПРОТОКОЛ)

Внася: министърът на околната среда и водите

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ОДОБРЯВАНЕ ПОЗИЦИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА УЧАСТИЕ В ЗАСЕДАНИЕТО НА СЪВЕТА ПО ОБРАЗОВАНИЕ, МЛАДЕЖ, КУЛТУРА И СПОРТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ, КОЕТО ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ НА 15 ФЕВРУАРИ 2018 Г. В БРЮКСЕЛ

Внася: министърът на образованието и науката

 

  1. ДОКЛАД ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ УЧАСТИЕТО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ В НЕФОРМАЛНОТО ЗАСЕДАНИЕ НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ „ПРАВОСЪДИЕ И ВЪТРЕШНИ РАБОТИ“, ФОРМАТ „ПРАВОСЪДИЕ“, ПРОВЕДЕНО НА 25 И 26 ЯНУАРИ 2018 Г. В СОФИЯ

Внася: министърът на правосъдието

 

  1. ДОКЛАД ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ УЧАСТИЕТО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ В ЗАСЕДАНИЕТО НА СЪВЕТ „ОБЩИ ВЪПРОСИ“ (ЧЛ. 50), ПРОВЕДЕНО НА 29 ЯНУАРИ 2018 Г. В БРЮКСЕЛ

Внася: заместник министър-председателят по правосъдната реформа и министър на външните работи

 

  1. ДОКЛАД ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА РЕЗУЛТАТИТЕ И ВЗЕТИТЕ РЕШЕНИЯ НА ЗАСЕДАНИЕТО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ ПО ЗЕМЕДЕЛИЕ И РИБАРСТВО, ПРОВЕДЕНО НА 29 ЯНУАРИ 2018 Г. В БРЮКСЕЛ

Внася: министърът на земеделието, храните и горите

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА КОНЦЕСИЯ ЗА ДОБИВ НА ПОДЗЕМНИ БОГАТСТВА ПО ЧЛ. 2, АЛ. 1, Т. 2 ОТ ЗАКОНА ЗА ПОДЗЕМНИТЕ БОГАТСТВА – НЕМЕТАЛНИ ПОЛЕЗНИ ИЗКОПАЕМИ – ИНДУСТРИАЛНИ МИНЕРАЛИ – КВАРЦОВИ ПЯСЪЦИ, ОТ НАХОДИЩЕ „ДЕРВЕНТ“, УЧАСТЪЦИ „СЕВЕР“ И „ЗАПАД“, РАЗПОЛОЖЕНО В ЗЕМЛИЩАТА НА С. ЮНАК И С. КАЗАШКА РЕКА, ОБЩИНА АВРЕН, ОБЛАСТ ВАРНА, НА „ТЕМОС – ГМ“ ЕООД – СОФИЯ

Внася: министърът на енергетиката

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ЕДНОСТРАННО ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОРА ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА КОНЦЕСИЯ ЗА ДОБИВ НА ПОДЗЕМНИ БОГАТСТВА ПО ЧЛ. 2, Т. 5 ОТ ЗАКОНА ЗА ПОДЗЕМНИТЕ БОГАТСТВА – СТРОИТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ, ОТ НАХОДИЩЕ „ДО РЕКАТА“, РАЗПОЛОЖЕНО В ЗЕМЛИЩЕТО НА С. ДРАГУШИНОВО, ОБЩИНА САМОКОВ, ОБЛАСТ СОФИЯ, СКЛЮЧЕН НА 11 АПРИЛ 2007 Г. МЕЖДУ ОБЩИНА САМОКОВ И „БЕКАСТРОЙ“ ЕАД - САМОКОВ

Внася: министърът на енергетиката

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ПРИЕМАНЕ НА ПРЕДЛОЖЕНИЕ ОТ „СТОУНС КЪМПАНИ БГ“ ЕООД – РУДОЗЕМ, ЗА ПРЕКРАТЯВАНЕ ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ НА ДОГОВОРА ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА КОНЦЕСИЯ ЗА ДОБИВ НА ПОДЗЕМНИ БОГАТСТВА – СКАЛНООБЛИЦОВЪЧНИ МАТЕРИАЛИ – РИОЛИТИ, ОТ НАХОДИЩЕ „ВИТИНА-2“, ОБЩИНА РУДОЗЕМ, ОБЛАСТ СМОЛЯН, СКЛЮЧЕН НА 24 СЕПТЕМВРИ 2004 Г. МЕЖДУ МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ, ПРЕДСТАВЛЯВАН ОТ МИНИСТЪРА НА РЕГИОНАЛНОТО РАЗВИТИЕ И БЛАГОУСТРОЙСТВОТО, И „СТОУНС КЪМПАНИ БГ“ ООД – ПЛОВДИВ

Внася: министърът на енергетиката

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ОДОБРЯВАНЕ ИЗПЛАЩАНЕТО НА РАЗХОДИ ЗА ОБУЧЕНИЕ НА МАРСЕЛО ИЛИЕВ В CAMBRIGE SCHOOL OF VISUAL & PERFORMING ARTS

Внася: министърът на образованието и науката

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ДЪРЖАВНАТА АГЕНЦИЯ ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО

Внася: министърът на труда и социалната политика

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ДАВАНЕ НА СЪГЛАСИЕ РЪКОВОДИТЕЛЯТ НА УПРАВЛЯВАЩИЯ ОРГАН НА ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА „РЕГИОНИ В РАСТЕЖ“ 2014-2020 Г. В МИНИСТЕРСТВОТО НА РЕГИОНАЛНОТО РАЗВИТИЕ И БЛАГОУСТРОЙСТВОТО ДА ПОДПИШЕ АДМИНИСТРАТИВЕН ДОГОВОР ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА БЕЗВЪЗМЕЗДНА ФИНАНСОВА ПОМОЩ НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПРОЕКТ „ИНТЕГРИРАН СТОЛИЧЕН ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ“

Внася: министърът на регионалното развитие и благоустройството

 

  1. ПОСТАНОВЛЕНИЕ ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ТАРИФАТА ЗА ТАКСИТЕ, КОИТО СЕ СЪБИРАТ ОТ ОРГАНИТЕ НА ДЪРЖАВНИЯ ЗДРАВЕН КОНТРОЛ И НАЦИОНАЛНИТЕ ЦЕНТРОВЕ ПО ПРОБЛЕМИТЕ НА ОБЩЕСТВЕНОТО ЗДРАВЕ ПО ЗАКОНА ЗА ЗДРАВЕТО, ПРИЕТА С ПОСТАНОВЛЕНИЕ №242 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 2207 Г.

Внася: министърът на здравеопазването

 

  1. РЕШЕНИЕ ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА ПРОЕКТ НА СПОРАЗУМЕНИЕ МЕЖДУ РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ И ОРГАНИЗАЦИЯТА НА ОБЕДИНЕНИТЕ НАЦИИ ПО ПРЕХРАНА И ЗЕМЕДЕЛИЕ (ФАО) ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА СУБРЕГИОНАЛНО ТЕХНИЧЕСКО ЗВЕНО В ГР. БУРГАС ЗА ОКАЗВАНЕ НА СЪДЕЙСТВИЕ НА ОПЕРАЦИИТЕ ПО ПРОЕКТА „BLACKSEA4FISH“

Внася: министърът на земеделието, храните и горите

 

  1. ПОСТАНОВЛЕНИЕ ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗХОДИ ПО БЮДЖЕТА НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪНШНИТЕ РАБОТИ

Внася: заместник министър-председателят по правосъдната реформа и министър на външните работи

 

  1. ДОКЛАД ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА ПОЗИЦИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА УЧАСТИЕ В ЗАСЕДАНИЕТО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ ПО ИКОНОМИЧЕСКИ И ФИНАНСОВИ ВЪПРОСИ (ЕКОФИН), КОЕТО ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ НА 20 ФЕВРУАРИ 2018 Г. В БРЮКСЕЛ

Внася: министърът на финансите

 

  1. ПОСТАНОВЛЕНИЕ ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НОРМАТИВНИ АКТОВЕ НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ

Внася: министърът на здравеопазването

 

  1. ПОСТАНОВЛЕНИЕ ЗА ИЗМЕНЕНИЕ НА НАРЕДБАТА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ИЗДАВАНЕ НА КОМПЛЕКСНИ РАЗРЕШИТЕЛНИ

Внася: министърът на околната среда и водите

 

  1. ДОКЛАД ЗА ОДОБРЯВАНЕ ПОЗИЦИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА УЧАСТИЕ В ЗАСЕДАНИЕТО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ ПО ЗЕМЕДЕЛИЕ И РИБАРСТВО, КОЕТО ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ НА 19 ФЕВРУАРИ 2018 Г. В БРЮКСЕЛ

Внася: министърът на земеделието, храните и горите